پیش بینی کاشت بیش از 270 هزار هکتار محصول بهاره در آذربایجان غربی

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان غربی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بر اساس برآورد انجام شده در شرایط مساعد، پیش بینی می شود بیش از 270 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دیم استان به کشاورزی اختصاص یابد. محصول.”

علی عیدی در گفت وگو با ایسنا، افزود: چغندر، یونجه، ذرت، حبوبات، پیاز، سیب زمینی، گوجه فرنگی، خیار، هندوانه، هندوانه و آفتابگردان از محصولاتی است که در فصل بهار در زمین های کشاورزی استان کشت می شود.

وی گفت: سطح پیش بینی شده برای چغندرقند 32 هزار هکتار است که از اسفند سال گذشته زیر کشت رفته و در مراحل پایانی کشت قرار دارد: هزار و 550 هکتار سیب زمینی، 2 هزار و 400 هکتار پیاز، چهار هزار هکتار گوجه فرنگی و 4170 هکتار، در کشت بهاره باید 1580 هکتار علف های هرز، 1580 هکتار سایر سبزیجات و صیفی جات و 70000 هکتار حبوبات کشت شود.

وی ادامه داد: 47 هزار هکتار جو بهاره، یک هزار و 100 هکتار ذرت دانه ای، 10 هزار و 500 هکتار ذرت علوفه ای، هفت هزار هکتار یونجه دیم و 90 هزار و 408 هکتار یونجه علوفه ای.

عیدی افزود که توزیع نهاده ها در استان قبلاً انجام شده است و بذرهای اصلاح شده و سموم مورد نیاز کشاورزی هم اکنون در مراکز توزیع بذر و کود موجود است.

مدیر جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: کشاورزان نیاز به کشت در زمان مناسب و با استفاده از توصیه ها و تحقیقات کارشناسان دارند تا در مواقع نامناسب کشاورزی از جمله سرمازدگی بهاره آسیب نبینند. “

وی خاطرنشان کرد: شهرستان های ارومیه، بوکان، میاندوآب، شاهین دژ، نقده و پیرانشهر بیشترین محصولات کشاورزی استان را دارند.

وی گفت: سالانه از مجموع 800 هزار هکتار زمین زراعی استان حدود 400 هزار هکتار زیر کشت محصولات پاییزه از جمله گندم، جو، کلزا و لوبیا و مابقی زیر کشت بهاره می روند. حبوبات، سبزیجات و علوفه صیفی و چغندر و غیره. محصول بهار اختصاص داده شده است.

عیدی می افزاید: همه محصولات در همه جای استان کشت می شود، اما شهرستان پیرانشهر در چغندر قند، چالدران در تولید سیب زمینی و ارومیه در تولید انواع محصولات باغی، گندم، سبزی و صیفی و علوفه پیشتاز هستند. “
انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.