مردم سراوان از کمبود آب و خاک و هوای تازه رنج می برند

[ad_1]

ایسنا/ گیلان نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه هجوم حشرات و بوی تعفن هوا، هوای مطبوع مردم سراوان را گرفته است، گفت: مردم سراوان به دلیل ضایعات نه آب سالم دارند و نه خاک سالم، زیرا شیرابه آب های زیرزمینی را آلوده می کند و خاک نیز به آن آسیب می رساند. آلوده

محمدرضا احمدی سنگری در جلسه کارگروه مدیریت پسماند گیلان زباله های سراوان را یکی از مهمترین معضلات استان و کشور دانست و گفت: از استاندار گیلان که با جدیت به آن توجه کردند، پیگیری معضل زباله سراوان تشکر می کنیم.

وی با بیان اینکه مردم سراوان از زباله و زباله رنج می برند، افزود: اگر نسبت به سراوان موضع ملی داشته باشیم می توانیم از کمک های ملی نیز بهره مند شویم.

نماینده رشت در کنگره انجمن اسلامی تصریح کرد: آب، زمین و هوا سه حق طبیعی هر انسان است و از این رو مردم سراوان به دلیل شیرابه ها نه آب سالم دارند و نه خاک سالم، آب های زیرزمینی و خاک های آلوده را آلوده کرده اند. تا جایی که گیاهان دیگر سالم نیستند.

احمدی با بیان اینکه حشرات و بوی بد هوا دامن خود را به سراوان زده است، می گوید: باید درد سراوان را فریاد زد و برای این مشکل چاره اندیشی کرد. متاسفانه سراوان به محل دفن زباله بی انضباط و غیربهداشتی و بدون حصار تبدیل شده است و گوشت و دام های لبنی که مصرف می کنیم به راحتی وارد این منطقه آلوده می شوند.

وی با اشاره به انتخاب موقت سراوان به عنوان محل دفن زباله، افزود: دفن در سراوان تنها 6 ماه و 40 سال طول می کشید و اگر شرایط بی انضباط و غیربهداشتی نبود، ما دردی نداشتیم. مثل امروز، اما بیماری های گوارشی و تنفسی و سرطان ها جان انسان ها را نجات داده است.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه زباله های عفونی نباید در محل دفن زباله سراوان ذخیره شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهد نفوذ زباله های خانگی، صنعتی و بیمارستان ها به این منطقه هستیم و شیرابه ها به سم سیاهی تبدیل شده که وارد طبیعت شده و محیط زیست.» و آب و خاک شد.

وی شیرابه سراوان را عامل آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود دانست که در نهایت به رودخانه پیربازار می ریزد و گفت: با ساخت سد و سردانه از همین آب برای کشاورزی و پرورش ماهی استفاده می شود و نمی شود. به هر طریق دیگر.

احمدی خاطرنشان می کند: تعطیلی انبار سراوان باید هر چه زودتر تعطیل و بهسازی شود و روند بهسازی باید به شدت تحت نظارت باشد تا بتوانیم نوشداروی درد مردم باشیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.