دیپلمات ایرانی بر اهمیت استفاده از ظرفیت های گردشگری منطقه هورامان تاکید کرد

[ad_1]

اولین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی استان حلبچه با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، اولین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی استان حلبچه با حضور مهدی شوشتری سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه، وزیر فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان، استاندار، معاون استاندار، استاندار و رئيس جمهور. در این نشست، نمایندگان دانشگاه حلبچه، نمایندگان مجلس، رئیس حزب سوسیال دمکرات کردستان، نمایندگان احزاب و جریان‌های سیاسی اقلیم کردستان، روسای اتاق‌های بازرگانی حلبچه و سلیمانیه و تعدادی از فعالان اقتصادی حضور داشتند.

در این نمایشگاه بیش از 80 هنرمند صنایع دستی ایرانی از 5 استان کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، همدان و ایلام به همراه صنعتگران استان حلبچه به ارائه محصولات و شایستگی های خود پرداختند.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سخنانی در این مراسم با اشاره به دو بعد فرهنگی – هنری و تجاری نمایشگاه صنایع دستی و پیشروی جهانی ایران در عرصه صنایع دستی، صنایع دستی با رونق حدود 400 رشته صنایع دستی در کشور . جمهوری اسلامی ایران مایل به توسعه روابط است. بر اقلیم کردستان عراق از جنبه های مختلف تاکید دارد.

شوشتری ابراز امیدواری کرد در دوره های بعدی این نمایشگاه هنرمندان بیشتری از سایر استان های ایران حضور داشته باشند.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به ثبت جهانی سایت فرهنگی «هورامان» در یونسکو، آن را فرصتی مهم برای توسعه روابط فرهنگی، هنری و بویژه گردشگری برای ایران و عراق و اقلیم کردستان دانست.

این نمایشگاه تا شنبه 15 اردیبهشت ماه به مدت سه روز دایر است.

پس از مراسم افتتاحیه، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران به همراه وزیر فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان، فرماندار حلبچه، رئیس حزب سوسیال دموکرات، معاون استاندار و فرماندار حلبچه از تعدادی از ایرانیان بازدید کردند. غرفه های صنایع دستی بر اهمیت سازماندهی چنین رویدادهای فرهنگی مشترک تاکید کنید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.