تیم اقتصادی دولت نیازمند بازنگری جدی است

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان یکی از اعضای کمیته اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیاست های تیم اقتصادی دولت در زمینه آزمون و خطا گفت: کاهش قدرت خرید و تضعیف وضعیت معیشتی مردم بر عهده قوه مجریه است.

محمد کعب عمیر در گفت و گو با مطبوعات با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت در کنترل قیمت ها کار خوبی انجام ندادند، گفت: این وضعیت باعث نگرانی مردم و شورای مشورتی مسلمین می شود.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: مهمترین وظیفه تیم اقتصادی دولت بهبود وضعیت معیشتی مردم است اما تاکنون این امر به خوبی مدیریت نشده است.

نماینده مردم شوش و کرخه در شورای شورای اسلامی به وعده های وزرا و گروه اقتصادی دولت در جلسه رای اعتماد اشاره کرد و گفت: امروز از نتایج عملکرد این مجلس چه می توان دید. تیم؛ ضعف در انجام وظایف قانونی که برای کنترل تورم بر عهده دولت گذاشته شده است.

کعب گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ساختار افزایش حقوق را با هدف افزایش قدرت خرید جامعه کارگری ایجاد کرده است، اما از سوی دیگر متوجه می‌شویم که این بهانه‌ای برای تورم شده است. . عمیر.

وی با تاکید بر اینکه تیم اقتصادی دولت نیاز به بازنگری جدی دارد، گفت: در شرایطی که کشور نیازمند نیروهای توانمند و متخصص در حوزه اقتصادی است، مسئولان اقداماتی را انجام داده اند که با آزمون و خطا همراه است.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: دولت موظف است ضمن تثبیت نهاد تصمیم گیری و تنظیم مقررات اقتصادی کشور رایزنی بیشتری داشته باشد و از این تصمیمات جلوگیری کند، تصمیم گرفت عجله کند و ساعتی ایجاد کند.

نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس مشورتی مسلمین با اشاره به اینکه گرانی آرد به چالشی جدی در جامعه امروزی تبدیل شده است، گفت: نباید اجازه دهیم تصمیماتی که ما نیست، کارشناسان بیشتر مردم را آزار دهند.

وی افزود: اقشار کم درآمد جامعه برای بهبود وضعیت معیشتی خود نیازمند تصمیمات اقتصادی دولت هستند و در این راستا تصمیمات خودسرانه برخی مدیران کلیدی باید جلوی دولت گرفته شود.

کعب عمیر گفت: مردم در شرایط کنونی نمی توانند هزینه های موجود را تحمل کنند و انتظار می رود دولت هر چه سریعتر نسبت به اصلاح تیم اقتصادی خود اقدام کند و قوه مجریه باید پاسخگوی کاهش قدرت خرید و تضعیف توان مردم باشد. شرایط زندگی.”

وی گفت: دولت برای اینکه بتواند در اقتصاد کشور حرفی برای گفتن داشته باشد، باید با واقعیت های موجود روبرو شود و از شعارهای با مفاهیم سیاسی پرهیز کند.

نماینده مردم شوش و کرخه در شورای امور شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بیکاری و گرانی همچنان بزرگترین معضل کشور است، گفت: حل این مشکلات نیازمند استفاده از توان و دانش علمی کارشناسان و دانش مردم است. “

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.