اگر مسئولی احساس مسئولیت نداشته باشد، جایگاهش به غارتگری برایش تبدیل می شود

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی امام جمعه موقت مشهد، یک افسر را دارای احساس مسئولیت دانست و تاکید کرد: اگر مسئولی مسئولیتی نداشته باشد، جایگاهش به غارتگر تبدیل می شود.

حجت الاسلام محمدباقر فرزانه در خطبه های نماز جمعه مشهد امروز در حرم مطهر رضوی(ع)، با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی رو به رشد و دشمن در حال افول است، گفت: تاکنون در تمام دولت های بر سر کار کشور. ، شعار حکومت خلق تجسم یافت. اما منظور از تکلیف مردمی در کلام امیر وفادار چیست؟ روزی حضرت علی (ع) با مالک صحبت کرد و فرمود که آن قوه یگانه پشتیبان دین و امت و ملت است و ما هیچ قدرتی برتر از قدرت ملت برای حفظ دین نداریم.

وی افزود: از این بیان امام علی (ع) می توان نتیجه گرفت که اولین ویژگی یک مقام مردمی فراموش نکردن جایگاه و نقش مردم است. بدون مردم انقلاب شکل نمی گرفت و پیروز نمی شد، نظام جمهوری اسلامی وجود نداشت و این نظام ادامه پیدا نمی کرد. همه اینها به لطف وجود انسان به دست می آید.

امام جمعه موقت مشهد افزود: در مقابل مردم نیز مسئولیت دارد که فردی خویشتن داری داشته باشد. یعنی روح خود را تزکیه کرده و می تواند در برابر خواسته های نفسانی خود مقاومت کند. قدرت، عدم تقارن قدرت و ثروت پس از فقر سه عاملی هستند که می توانند به شکل گیری ویژگی های منفی در زندگی افراد بی گناه منجر شوند، بنابراین افرادی که در این سه موقعیت قرار می گیرند باید خلق کردن را بیاموزند.

فرزانه با تاکید بر اینکه متولیان امر خودکفا هستند، گفت: متولیان امر نباید سرپرست خانواده، فرزندان، دامادها و نوه های خود باشند. همچنین رهبر مردم بداند که این نظام، انقلاب، شهدا و ائمه اطهار(ع) تنها هدفشان نجات مردم است، همچنان که هدف ائمه نیز همین است. اگر نظام جمهوری اسلامی به درد مردم نمی خورد ارزش دیگری ندارد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی های یک مسئول احساس مسئولیت است، تاکید کرد: اگر مسئولی پاسخگو نباشد، وزارتخانه اش میدان دزدی و دزدی می شود در حالی که مسئولیت برای او دغدغه است.

امام جمعه مشهد با اشاره به توبیخ یکی از کارگزاران حکومتی امیرالمومنین(ع) به دلیل حضور در یک مهمانی مجلل، گفت: از نظر آماری 20 درصد جمعیت کشور ما از حداقل تغذیه، بهداشت و سلامت محروم هستند. مسکن.» مسئولان باید مراقب این قشر از جامعه باشند و شبانه روز برایشان تلاش کنند. من از مسئولانی که احساس مسئولیت نمی کنند می خواهم هر چه زودتر خود را نجات دهند. زیرا این جاده سرنوشتی جز جهنم ندارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.