افتتاح مرکز جامع توانبخشی در سیرجان در پایان خرداد

[ad_1]

ایسنا/ کرمان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: سال گذشته مرکز جامع توانبخشی رفسنجان افتتاح شد و اواخر خردادماه در شهرستان سیرجان افتتاح می شود. در منوجان، رودبار و ریگان نیز مرکز ریگان را افتتاح می کنیم که همزمان با ساخت و ساز مورد بهره برداری قرار می گیرد.

رضا فلاح در نشست خبری به مناسبت یکصدمین سالگرد تأسیس جمعیت هلال احمر درباره برنامه های جمعیت هلال احمر استان کرمان به این مناسبت گفت: برگزاری مانور اضطراری در همه حوزه ها با مشارکت هلال احمر. جمعیت ها حضور دبیرکل مجمع عمومی هلال احمر دیدار با خانواده های معزز شهدا که سال گذشته نزدیک به 400 نفر از آن بازدید کردند.

وی ادامه داد: ارائه خدمات درمانی با تخفیف، برگزاری گفتگوی ویژه خبری در این ایام، تبلیغات محیطی، نصب بیلبوردهای شهری، حضور پرسنل امدادی و داوطلبان در شب های زنده داری در هفته جاری و جمعه آینده، دیدار با نمایندگان ولی فقیه، فراخوان اهدای خون توسط کارکنان و سایر داوطلبان، فراخوان اعضای داسی سرخ هلال، ادای احترام به شهدا در گلزار شهدای کرمان، عیادت از سالمندان و نامگذاری یکی از خیابان ها به نام شهدای امداد در ماهان کوهبنان و کرمان در دستور کار این روزها است. .

فلاح همچنین از دیگر اقدامات خود افزود: برپایی نمایشگاه عکس خیابانی از رویدادها و خدمات هلال احمر، جشنواره مسابقات و فعالیت های فرهنگی ورزشی، افتتاح طرح های عمرانی، کاشت 20 اصله درخت چنار در شهرستان ها و همچنین همایش روز جهانی هلال احمر. با حضور دبیر کل سرخ و مسئولان ارشد استانی 4 اردیبهشت برگزار می شود.

فلاح در خصوص اقدامات جمعیت هلال احمر استان کرمان در یک سال گذشته تصریح کرد: آموزش دانش آموزان، ساخت و افتتاح خانه های هلال در مناطق کم برخوردار که نزدیک به 300 منزل مسکونی در آن مستقر است تا کنون احداث شده و از جمله اقدامات انجام شده در حال انجام است. .

وی در خصوص اجرای ابلاغیه گام دوم انقلاب عنوان جمعیت هلال احمر در ارائه خدمات، تصریح کرد: برای پیشبرد اهداف جمعیت هلال احمر موضوع این موضوع پیگیری و با مشاهده، ما کیفیت خدمات را افزایش خواهیم داد. همچنین باید در سال جدید امداد و نجات را در اولویت قرار دهیم.

فلاح در خصوص اهمیت کمک های صلیب سرخ در عرصه جهانی گفت: سال گذشته حوادث سختی را پشت سر گذاشتیم که مهمترین آن سیل در 14 شهر بود. .

وی همچنین بر تشکیل تشکل های جوانان با جدیت بیشتری تاکید کرد و افزود: این تشکل ها باید تشکیل شود تا جوانان ما به روزهای سخت عادت کنند و اهداف انقلابی توده ها را دنبال کنند.

فلاح تاکید کرد: اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر به عنوان مهمترین عامل باید حفظ شود، الان هم همه شهروندان هلال احمر را در آن زمان به یاد دارند، حادثه رخ داد.

وی با اشاره به اینکه حدود 1000 تصادف معادل 3 درصد از کل ماموریت های کشور در سال گذشته مربوط به استان کرمان بوده است، تصریح کرد: از این تعداد عملیات، بیشترین 307 نفر از مرگ نجات یافتند که مشخص شد و استان کرمان همچنان در رتبه نخست قرار دارد. شرایط آزادی و دوم در امداد. “در سیل به دست آورد.

فلاح افزود: سال گذشته نزدیک به 900 تن اقلام معیشتی به ارزش 45 میلیارد تومان در مناطق محروم توزیع شد و در سال جدید اخذ عوارض انبارها جدی گرفته شده و تا پایان خردادماه در سراسر استان اجرایی می شود.

وی همچنین از راه اندازی 13 پایگاه جاده ای در نقاط حادثه خیز استان خبر داد و گفت: اقدامات پایگاه یکم در جاده شهربابک به مناسبت یکصدمین سالگرد اجرا می شود.

فلاح گفت: توانبخشی و درمان پس از امدادی یکی از زمینه های سخت کوشی مردم هلال احمر است. توسعه این مراکز از اولویت های استان است و امسال با جدیت دنبال می شود.

وی تاکید کرد: سال گذشته مرکز جامع توانبخشی رفسنجان افتتاح شد و اواخر خردادماه در شهرستان سیرجان افتتاح می شود. در منوجان، رودبار و ریگان نیز در حال راه اندازی هستیم و مرکز ریگان همزمان با ساخت و ساز در حال بهره برداری است.

فلاح با اشاره به اینکه روزانه حدود 1000 نفر به مراکز هلال احمر مراجعه می کنند، گفت: در سال گذشته بیش از 400 هزار نفر در برنامه های مختلف از خدمات داوطلبان استفاده کردند که از جمله هزینه ارائه این خدمات حدود 45 میلیارد تومان است.

وی با اشاره به کمک های درمانی و پزشکی به مستضعفان و وام های درمانی، درباره اهمیت آموزش گفت: اگر امروز تلفات تصادفات کاهش یافت، آموزش هلال احمر یکی از دلایلی است که 800 دوره آموزشی توسط معاونت آموزشی برگزار می شود. وزیر آموزش و پرورش پارسال “بود.

فلاح همچنین به تشریح برنامه های کمک خلبان جوانان می پردازد: کمک خلبان نیز طی دو سال گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا در قالب طرح های مختلفی از جمله پیگیری بهداشت، واکسیناسیون و حاج قاسم سلیمانی برنامه پیشگیری از کرونا را اجرا کرده است.

افراد می توانند با هر سن و هدفی با مراجعه حضوری یا حضوری به آدرس www.members.rcs.ir در هلال احمر در هلال احمر شرکت کنند. همچنین مردم می توانند برای کمک به جمعیت هلال احمر به حساب شما 5294949404 بانک ملت به عنوان حامیان هلال احمر کمک مالی کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.