استقبال بازدیدکنندگان خارجی یزد.شهر میراث جهانی

[ad_1]

ایسنا/ یزد مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد ضمن تکذیب گزارش ها مبنی بر لغو تورهای خارجی بهاره در یزد، اعلام کرد: خوشبختانه در فروردین ماه امسال با استقبال نزدیک به 1500 گردشگر خارجی، حدود 30 درصد را شاهد بوده ایم. رشد در این بخش نسبت به ماه گذشته است.

اخیرا بحث لغو تورهای خارجی یزد در بهار سال 1401 در فضای مجازی مطرح شد و عده ای اعلام کردند که اکنون تقریبا تمامی هتل های یزد خالی از مهمان است سفر به خارج از کشور.

بر خلاف آمار موجود در کشور، این امر ناشی از افزایش نسبی نسبت بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب در ایران پس از سفرهای عید، عدم رعایت اقدامات پزشکی در ایران بر اساس خواست اروپا و مسائل سیاست خارجی است. و آینده برجام. یادداشت ها و توضیحات مدیرکل میراث فرهنگی نشان از استقبال گردشگران خارجی از گردشگری یزد پس از دو سال محدودیت کرونا دارد.

«احمد آخوندی» مدیرکل میراث فرهنگی استان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در فروردین ماه امسال یک هزار و 429 گردشگر خارجی از جاذبه های استان یزد بازدید کردند که تعدادی از آنها بیشترین ملیت های اسکان یافته متعلق به اسپانیا است. آلمان و رومانی. «یونان و آمریکا.

وی از افزایش حدود 30 درصدی گردشگران خارجی در فروردین ماه امسال با وجود حجم بالای گردشگری نوروزی و تکمیل ظرفیت اصلی مراکز اقامتی استان نسبت به اسفند 93 خبر داد و اظهار داشت: به خارج از کشور 17 سفر انجام داده است.

آخوندی با بیان اینکه در نیمه اول اردیبهشت امسال شاهد رشد حداقل حدود 20 درصدی گردشگران خارجی به استان نسبت به فروردین ماه بوده ایم، افزود: ملیت های دیگر نیز باید برای استان انجام شود که در مجموع پوشش داده شود. از 61 نفر از جمله همراهان و در این مدت نسبت به فروردین ماه سال جاری شاهد افزایش 100 درصدی در این حوزه بودیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.